ACL Toyota 3SGTE 0.50mm Oversized High Performance Main Bearing Set 5M8361H-.50
5M8361H-.50
Not Available
Availability: Item usually ships within 24 hours
Save: 12%
Description
Main Bearing set 5 - .50mm (0.020") undersize
ADDITIONAL INFORMATION
ACL Toyota 3SGTE 0.50mm Oversized High Performance Main Bearing Set
Grade Type: Performance
Max Wall: 2 MM
Max Wall: 0.0787 IN
Outside Diameter: 2.3243 IN
Outside Diameter: 59.02 MM
Outside Diameter: 59.038 MM
Outside Diameter: 2.3236 IN
Shaft Diameter: 2.1454 IN
Shaft Diameter: 54.485 MM
Shaft Diameter: 2.1448 IN
Shaft Diameter: 54.50 MM
Width: 19.2 MM