ACL Acura B18C1/B18C5 VTEC 0.025mm Oversized High Performance Rod Bearing Set 4B1925H-.025
Description
Connecting Rod Bearing Set 4 - .025mm (0.001") undersize
ADDITIONAL INFORMATION
ACL Acura B18C1/B18C5 VTEC 0.025mm Oversized High Performance Rod Bearing Set
Grade Type: Performance
Max Wall: 1.502 MM
Max Wall: 0.0591 IN
Outside Diameter: 48.024 MM
Outside Diameter: 1.8907 IN
Outside Diameter: 48 MM
Outside Diameter: 1.8898 IN
Shaft Diameter: 45 MM
Shaft Diameter: 1.7717 IN
Shaft Diameter: 44.976 MM
Shaft Diameter: 1.7707 IN
Width: 0.689 IN
Width: 17.5 MM