ACL 08+ Mitsubishi 4B11T Evo X 0.25mm Oversized High Performance Rod Bearing Set 4B1236H-.25
4B1236H-.25
Availability: Item usually ships within 24 hours
Save: 12%
Qty:
Free Shipping!
Description
Connecting Rod Bearing Set 4 - .25mm (0.010") undersize
ADDITIONAL INFORMATION
ACL 08+ Mitsubishi 4B11T Evo X 0.25mm Oversized High Performance Rod Bearing Set
Grade Type: Performance
Max Wall: 1.5 MM
Max Wall: 0.0591 IN
Outside Diameter: 55.01 MM
Outside Diameter: 2.1657 IN
Outside Diameter: 55 MM
Outside Diameter: 2.1654 IN
Shaft Diameter: 51.972 MM
Shaft Diameter: 2.0461 IN
Shaft Diameter: 51.954 MM
Shaft Diameter: 2.0454 IN
Width: 0.669 IN
Width: 17 MM